Skip links

Jak pozyskać dofinansowanie w województwie pomorskim dla firm?

Z artykułu dowiesz się: 

 • Na co możesz pozyskać dofinansowanie w województwie pomorskim?
 • Jakie warunki musisz spełnić?
 • Jaką kwotę dofinansowania możesz pozyskać?


Wydaje się, że koronawirus uderzył już w każdą branżę gospodarczą. Zastopował swobodne przemieszczanie się ludzi a także korzystanie z atrakcji.  Skutki koronawirusa w dużym stopniu odczuła więc branża tzw. przemysłu czasu wolnego, czyli związanego z turystyką, odpoczynkiem i rozrywką.  Należysz do tej gałęzi przemysłu? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Już za dwa tygodnie przedsiębiorcy z województwa pomorskiego będą mogli skorzystać  z dofinansowania do działalności gospodarczej. Jest to dotacja dedykowana firmom, które muszą borykać się ze skutkami pandemii COVID-19. Dzięki dofinansowaniu będą oni mogli dostosować swoją działalność do panujących warunków, dokonać niezbędnych wydatków inwestycyjnych i dodatkowo pokryć koszty bieżącej działalności.

Co musisz wiedzieć o dofinansowaniu w województwie pomorskim? 

Najważniejsze informacje dotyczące dofinansowania przedstawiliśmy Ci poniżej:

Kiedy? Nabór winsoków będzie trwał od 24 czerwca do 30 października (lub do wyczerpania sumy dofinansowania).

Dla kogo? Z dofinansowania skorzystać mogą mikro i mali przedsiębiorcy prowadzący działalność w tzw. branżach przemysłu czasu wolnego. Zalicza się do nich:

 1. hotele, motele, hostele, pensjonaty, domy wypoczynkowe, ośrodki wczasowe, schroniska młodzieżowe, campingi, obiekty oferujące w sposób zorganizowany miejsca noclegowe (z wyjątkiem mieszkań na wynajem),
 2. restauracje, kawiarnie, puby, bary i inne lokale gastronomiczne oraz punkty małej gastronomii,
 3. organizatorów turystyki, przewodników, punkty informacji turystycznej, gestorów atrakcji turystycznych (w tym muzea),
 4. wypożyczalnie sprzętu turystycznego, organizatorów usług sportowo-rekreacyjnych i aktywnych form wypoczynku (z wyłączeniem siłowni i klubów fitness).

Przedsiębiorcy, którzy chcą wziąć udział w konkursie muszą prowadzić działalność gospodarczą co najmniej od 1 lipca 2019, na terenie województwa pomorskiego. Firmy, które ubiegać się będą o wsparcie w finansowaniu kapitału obrotowego (inaczej mówiąc, bieżących wydatków tj. opłaty za media, najem pomieszczeń, zakup towarów) dodatkowo będą musiały wykazać spadek obrotów o 30% w dowolnym miesiącu po 01.02.2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Dla przedsiębiorców, którzy zaliczają się do grona średnich firm, dostępne jest 100% dofinansowanie na koszty bieżące, w którym można pozyskać do 429 tys. PLN, o czym więcej piszemy tutaj: https://elpartners.pl/dotacje-na-kapital-obrotowy/.  

dofinansowanie w województwie pomorskim-

Więcej informacji o dofinansowaniu

Na co?   

Dofinansowanie w województwie pomorskim skierowane jest do projektów, które mają za zadanie przeciwdziałać negatywnym skutkom COVID-19.  W przypadku branż czasu wolnego pozyskane środki będzie zatem można przeznaczyć na:

 • przebudowę lub rozbudowę obiektów,
 • adaptację pomieszczeń (np. zabudowę recepcji czy wydzielenie stref oczekiwania),
 • zakup wyposażenia,
 • finansowanie kapitału obrotowego (np. opłat za media, najem, ubezpieczenie) stanowiącego nie więcej niż 30% wartości całego projektu.

Ile?

Maksymalna kwota dotacji może wynieść 250 000, 00 PLN. Wsparcie, związane z finansowaniem kapitału obrotowego będzie mogło obejmować aż 100% wydatków, co oznacza, że przedsiębiorca nie będzie musiał wnosić w tej części żadnego wkładu własnego.  Dodatkowo zawarte w projektach wydatki inwestycyjne (zakupy wyposażenia, przebudowy itp.) będą dofinansowane w 85%. Tak wysoki poziom dotacji na inwestycje nie zdarza się często! Dlatego tym bardziej warto skorzystać z tej okazji już teraz.

dotacja opis

Jak pozyskać dofinansowanie w województwie pomorskim? 

To proste – zgłoś się do nas! W Elpartners specjalizujemy się w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Współpracę z naszymi klientami zaczynamy od dogłębnego rozpoznania ich potrzeb i dopasowania możliwości wsparcia finansowego. Następnie przy stałym kontakcie z klientem przygotowujemy wniosek, a po przyznaniu dofinansowania – rozliczamy pozyskane środki. Działamy kompleksowo i elastycznie. 

Zadzwoń do nas! Z chęcią porozmawiamy o możliwościach wsparcia Twojej działalności.

Zespół Elpartners
573 454 379

Chcesz dowiedzieć się więcej?