Skip links

EXPO 2020 – Dofinansowanie Go To Brand

Światowa wystawa EXPO 2020 odbywać się będzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Dubaju. Ten wschodni rynek, choć rozwija się szybko, nadal jest dla przedsiębiorców nieco nieodkryty – tamtejsza kultura i zwyczaje handlowe różnią się od naszych. Myśląc o ekspansji zagranicznej rzadko kiedy, ktoś stawia ten kraj na pierwszym miejscuA ZEA to kraj wysoce perspektywiczny i mający szansę na rozwój.  


Polsk
a cieszy się nadwyżką eksportową z ZEA w proporcji 5:1. Współpraca z tym krajem to tak naprawdę współpraca z całą Zatoką Perską – duża cześć eksportowanych towarów jest re-eksportowana i trafia do sąsiednich państw. Analizy przygotowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu wskazują, że Bliski Wschód to dobry rynek zbytu dla polskich producentów. Atrakcyjnymi produktami są tam polskie meble, kosmetykiżywność i sprzęt medycznyEksport do tego kraju, tak jak i do USA, Chin czy Kanady z roku na rok rośnie, nawet o kilkadziesiąt procent! Obecnie kraje europejskie nie mogą się już pochwalić aż tak zadowalającymi wynikami.  


EXPO 2020
 

Niestety, polscy przedsiębiorcy nie czują się jeszcze wystarczająco przygotowani na odkrycie Bliskiego Wschodu. Nowy konkurs o dofinansowanie Go To Brand, związany z wystawą EXPO 2020 ma na celu temu zaradzić. Polscy przedsiębiorcy będą mogli sfinansować koszty usług doradczych z zakresu wejścia na rynki Zatoki Perskiej. Pozyskają także środki na działania promocyjne dostosowane do tamtejszych zwyczajów i uwarunkowań. Działania te będą mogli realizować na terenie krajów tj. Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman i ZEA do września 2021. Konkurs ma na celu sfinansowanie udziału w targach, wystawach, misjach gospodarczych i konferencjach. Co oznacza to dokładniej? 


Przedsiębiorcy dzięki dofinansowaniu 
będą mogli pokryć koszty:

  • podróży służbowych, 
  • zabudowy stoiska wystawienniczego, 
  • transportu i ubezpieczeń, 
  • udziału w targach jako zwiedzający, 
  • reklamy w mediach targowych, 
  • usług doradczych, 
  • niezbędnych tłumaczeń, 
  • organizacji spotkań biznesowych.

 

 

Samodzielna organizacja wszystkich działań dla przedsiębiorców może stanowić wyzwanie. Warto skorzystać więc z usług specjalistów, którzy pomogą w tworzeniu dobrych relacji międzynarodowych i ułatwią wymianę handlową.

Firma MK Business Link wspiera polskie przedsiębiorstwa w ekspansji zagranicznej, szczególnie na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej. Jako wyłączny przedstawiciel imprez targowych w Dubaju (m.in. Gitex Global, Hotel Show Dubaj, WETEX) pomaga dobrać i odpowiednio zorganizować przestrzeń wystawienniczą. Oferuje również wsparcie w zakresie kompleksowej organizacji misji wyjazdowych do ZEA, dedykowanych spotkań z przedstawicielami lokalnego biznesu oraz pozyskiwaniu partnerów z krajów bliskowschodnich. Specjalizuję się również w budowaniu strategii ekspansji na rynek ZEA dla polskich przedsiębiorców.

 

Expo 2020

 


Dofinansowanie Go To Brand EXPO 2020 – w skrócie


Dla projektów zlokalizowanych 
w województwach innych niż mazowieckie przeznaczone jest 35 mln PLN, dla tych z mazowieckiego – 15 mln PLN 


Od przedsiębiorców wymagany jest wkład własny w wysokości 15% wartości projektu
. Maksymalna do pozyskania kwota wynosi 425 670 PLN.  


Wnioski składać będzie można w 
dniach 03.03.2020 – 31.03.2020 

!AKTUALIZACJA! Wnioski składać można do 14.05.2020

Ułatwieniem dla przedsiębiorców jest możliwość skorzystania z 90% zaliczki już na początku trwania projektu. Dzięki temu firmy mogą uniknąć jednorazowego wykładania dużej sumy pieniędzy – nie dla wszystkich jest to bowiem możliweDodatkowo wydatki w projekcie są rozliczane w uproszczony sposób – niepotrzebne jest już zbieranie dokumentów księgowych. Liczy się efekt, jaki dzięki dofinansowaniu osiągnie przedsiębiorca. Weryfikacja wydatków dokonywana jest na podstawie osiągniętych wskaźników czy postępów w realizacji projektu, a nie zebranych faktur.   


Elpartners
 ma już za sobą kilka zakończonych sukcesem projektów Go To Brand. Wśród naszych klientów to chyba najpopularniejszy z konkursówDzięki niemu byli oni już, m.in. w Stanach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, na Malcie czy we Włoszech. Konkurencja w tej edycji zapowiada się na dość dużą. Zachęcamy więc do skorzystania z usług specjalistów. Eksperci Elpartners napiszą i rozliczą wniosek o dofinansowanie.  Pomogą także w przygotowaniu się do projektu. Współpraca ze specjalistami od rynku ZEA – firmą MK Business Link pozwala nam na kompleksową obsługę przedsiębiorców i osiągnięcie sukcesu.

EXPO 2020 w Dubaju to szansa, która już się nie powtórzy!  Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 660 671 312.