Skip links

Pieniądze na profesjonalnych projektantów. Co oferuje konkurs Design dla przedsiębiorców 2020?

Z artykułu dowiesz się:  

 • Jakie usługi będziesz mógł dofinansować? 
 • Co oznacza dostępność plus? 
 • Jakie warunki musisz spełnić by uzyskać dofinansowanie? 

 

Czym najlepiej wyróżnić się wśród konkurencji? Odpowiedź jest jednaoryginalnydesignem.  Sprzedawcy od dawna kierują się tezą, że kupujemy oczami.  Dokonując decyzji zakupowych zwracamy uwagę na ciekawy wygląd produktu czy opakowania. To one wywołują u nas największe emocje i są również powodem dokonania zakupu. Inwestycja w design to więc w dzisiejszych czasach nic nowego. Na półkach roi się od produktów. Pytanie więc – jak sprawić by to nasz produkt został zauważony i wybrany przez klienta?  

webinar

Design dla przedsiębiorców 2020

Dofinansowanie w konkursie Design dla przedsiębiorców – dostępność plus 2020, to szansa na tych, którzy stawiają na wzornictwo i oryginalny design. Celem konkursu jest sfinansowanie profesjonalnych procesów projektowych oraz wdrożenie nowych produktów na rynek. W rzeczywistości polega to na wejściu we współpracę z projektantem, który ma za zadanie zbadać potencjał projektowy firmy, opracować założenia nowego produktu i stworzyć jego prototyp. 

Co ważne, aby otrzymać grant rezultaty projektu muszą być nakierowane na zaspokojenie potrzeb osób z ograniczeniami funkcjonalnymi (fizycznymi i poznawczymi). Zalicza się do nich, m.in. osoby mające problem z poruszaniem się, widzeniem i słyszeniem, osoby starsze oraz te mające problem z komunikowaniem się, a także osoby o nietypowym wzroście, z ciężkim lub nieporęcznym bagażem,  kobiety w ciąży i osoby z małymi dziećmiDostosowanie produktów do potrzeb wymienionych osób kryje się właśnie pod określeniem dostępność plus.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Na co przeznaczyć pozyskane środki? 

  Dofinansowanie Design dla Przedsiębiorców ma wspomagać tworzenie wartości rynkowej poprzez przeznaczenie środków na usługi: 

  • audytu wzorniczego i otoczenia rynkowego, 
  • przygotowania strategii opracowania nowego projektu wzorniczego, 
  • prototypowania i testów, z wyłączeniem zakupu środków trwałych oraz wartości niematerialnych służących zbudowaniu prototypu oraz jego przetestowania, 
  • doradcze w zakresie wdrożenia nowego lub ulepszonego produktu.  

   

  Jako przedsiębiorca możesz także sfinansować potrzebne w projekcie inwestycje, w tym zakupić: 

  • środki trwałe, służące wdrożeniu nowego lub ulepszonego produktu 
  • patenty, licencje, know-how służące wdrożeniu nowego lub ulepszonego produktu. 

  design dla przedsiębiorców

  Najważniejsze informacje o konkursie Design dla przedsiębiorców 2020

  Nabór wniosków w tej edycji konkursu rozpocznie się w listopadzie 2020, a zakończy lipcu 2021. 

  Każdy przedsiębiorca będzie mógł pozyskać prawie 1 000 000,00 PLN i wnieść jedynie 15% wkładu własnego.  85% wartości zgłoszonego projektu będzie dofinansowane z funduszy europejskich.  

   

  Warunki udziału w konkursie 

  Z grantu Design dla przedsiębiorców 2020 skorzystać mogą mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w Polsce, z wyłączeniem województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego a także warmińsko-mazurskiego. Zgłaszane przez nich projekty będą musiały dodatkowo wpisywać się w Krajowe Inteligentne Specjalizacje. 

   

  Jak skorzystać z dofinansowania Design dla przedsiębiorców 2020? 

  Odpowiedzią na to pytanie jest doświadczenie i sukces, na które możecie liczyć w Elpartners. 

  Pomożemy Ci opracować plan projektu, przygotować wszystkie potrzebne dokumenty, a także napisać wniosek. Nasza firma specjalizuje się w kompleksowym pozyskiwaniu funduszy unijnych i ma duże doświadczenie we wspieraniu firm w rozwoju. 

  Z dofinansowania Design dla Przedsiębiorców skorzystało już  dwóch naszych klientów, w tym m.in.  firma Miloni Mateusz Nowotnik. Prowadzą oni działalność w branży meblarskiej, a pozyskany grant pozwolił im na rozszerzenie asortymentu mebli. Łącznie udało pozyskać się dla obu firm ponad 2,2 mln PLN! 

  Tak kreatywna branża wymaga oryginalności i innowacyjnych pomysłów. Konkurencja jest wysoka, a design staje się zarówno podstawą jak i przewagą, z czego sprawę zdają sobie nasi klienci. Profesjonalne wzornictwo jest dla nich kluczem do sukcesu – mówi Bartosz Trawiński, ekspert ds. dotacji. 

  Zachęcamy do kontaktu i rozmowy o możliwościach wsparcia, o których więcej przeczytać możecie także na naszym blogu i facebooku! 

  Zespół Elpartners 

  573 454 379