Skip links

Case study MINDGENIC – nowoczesne technologie

Żyjemy w czasach, kiedy kolejna rewolucja przemysłowa staje się faktem. Zmienia się więc sposób prowadzenia biznesu, mamy coraz większą świadomość tego, jak przełomowe stać się mogą niektóre technologiczne rozwiązania. Specjaliści uważają bowiem, że niektóre z technologii będą w stanie zmienić oblicze biznesu i sposób naszego życia. Niezbędna jest jednak wizja tego, w jaki sposób wykorzystać nowe możliwości i zdolności. I to właśnie robi kolejny z naszych klientów – firma Mindgenic, działająca w obszarze nowoczesnych technologii. 

Mindgenic jest start’upem, z określonym pomysłem na produkt. Trafili do nas z rekomendacji udzielonej przez naszego dotychczasowego klienta. Kiedy rozpoczęliśmy współpracę, spółka była na etapie kończenia programu inkubacji innowacyjnego pomysłu w ramach poddziałania 1.1.1 POPW Platformy startowe dla nowych pomysłów. Rozpoczęliśmy więc wspólną pracę nad projektem w ramach konkursu 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej, którego celem jest rozwójprzedsiębiorstw typu startup gotowych do wejścia na rynek właśnie z produktem przygotowanym w ramach poddziałania 1.1.1 POPW. Dzięki zgraniu zespołu, wspólnie osiągnęliśmy cel i pozyskaliśmy dla Mindgenic dofinansowanie w ramach konkursu. Nasi specjaliści w chwili obecnej rozliczają projekt, którego kwota opiewa na ponad 1,2 miliona złotych, a dofinansowanie wynosi prawie 1 miliona złotych. A czego on dokładnie dotyczy?

Przedsięwzięcie realizowane przez Mindgenic polega na opracowaniu oraz skomercjalizowaniu aplikacji będącej chatbotem, zapewniającym wsparcie w procesie dojrzewania, pomoc w walce z samotnością, w nawiązywaniu kontaktów, poprawie samoakceptacji oraz promowaniu zdrowego trybu życia wśród osób w wieku 12-22 lata (pokolenie Z). Aplikacja będzie Osobistym Przewodnikiem Rozwoju, który będzie dostępny zarówno mobilnie, jak i w przeglądarce – zawsze, gdy osoby młode go potrzebują. Dzięki autorskim treściom, dostosowanym i opracowanym zgodnie z potrzebami grupy docelowej i użytkownika końcowego, bot będzie w indywidualny sposób wspierał każdego użytkownika. W proces projektowy angażowane są osoby z pokolenia Z, ponieważ one najlepiej znają problemy kolegów i koleżanek oraz sposób w jaki się komunikują. Swojego podejścia i wrażliwości będą uczyły bota.

„Nasz projekt wynika z potrzeby wsparcia ludzi młodych i osamotnionych. Pandemia pokazała, że okres izolacji był szczególnie trudny dla tej grupy. Dlatego w ramach projektu tworzymy aplikację oferującą spersonalizowane rozmowy z botem, który w procesie kontrolowanego trenowania stanie się realnym wsparciem użytkownika. Współpraca z firmą Elpartners zaowocowała otrzymaniem dotacji na ten cel, a obecnie współpracujemy przy jego rozliczaniu” – Joanna Trojak, CEO & CTO Mindgenic Al.

Tego typu inicjatywa nie mogłaby powstać, gdyby nie nowoczesne technologie i ich rozwój. Są one fundamentem naszego życia, towarzyszą nam na co dzień i znacznie ułatwiają funkcjonowanie. Na nowe technologie, innowacje, cyfryzacje, Przemysł 4.0 i projekty badawcze, będzie również stawiała nowa perspektywa finansowa UE 2021-2027. Ponadto dzięki wdrożeniu w nowej perspektywie „projektów modułowych”, firma będzie mogła zrealizować całościowy model dofinansowania w ramach jednego wniosku o dofinansowanie: od etapu dofinansowania prac B+R, przez wdrożenie projektu, aż po internacjonalizację produktów projektu.  Sprawi to, że cały proces wnioskowania o dofinansowanie z UE będzie zdecydowanie prostszy i bardziej elastyczny.   

Jak pozyskać dofinansowanie unijne tak jak zrobiła to firma MINDGENIC?

To proste! Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci opracować plan projektu, ponadto przygotować wszystkie potrzebne dokumenty i napisać wniosek. Nasza firma specjalizuje się w kompleksowym pozyskiwaniu funduszy unijnych i ma duże doświadczenie we wspieraniu firm w rozwoju.