Skip links

Case study MILONI – branża meblarska

W Elpartners pozyskujemy klientów różnymi kanałami. Trafiają oni do nas między innymi z polecenia, ale także dzięki działaniom marketingowym oraz sprzedażowym. Wychodzimy z założenia, że najważniejsze jest poznanie się nawzajem i zbudowanie wzajemnego zaufania. Dlatego też preferujemy długoterminową współpracę, w ramach której nie pozostawiamy naszych klientów tylko z jednym sporządzonym projektem, ale badamy i analizujemy ich potrzeby i wskazujemy im możliwości pozyskania kolejnego dofinansowania. Wszystko w zgodzie z ich planami rozwojowymi.

Jednym z naszych klientów, których udało nam się pozyskać kanałami sprzedażowymi i który został z nami na dłuższy okres współpracy, jest firma Miloni, zlokalizowana w województwie pomorskim.

Miloni jest firmą rodzinną, działającą w branży meblarskiej. Oferowane przez Miloniego meble projektowane i produkowane są w Polsce, z wykorzystaniem najwyższej jakości drewna dębowego z polskich lasów. Firma realizuje zamówienia na meble ze swojej oferty (stoły, biurka, stoliki), jak również zajmuje się produkcją mebli na zamówienie.

Obecnie przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją mebli odgrywają znaczącą rolę w rozwoju gospodarczym naszego kraju i odpowiadają za ok. 2% polskiego PKB. Branża meblarska coraz szerzej otwiera się na rynki zagraniczne, a znaczna część mebli wytwarzanych przez polskie przedsiębiorstwa działające w branży trafia na eksport. Ten sektor gospodarki wykazuje ponadto istotny potencjał innowacyjny, jednak jego pełne wykorzystanie wymaga zaangażowania odpowiednich zasobów i znacznych środków finansowych. W tym też zakresie pomagamy naszemu partnerowi, świadcząc dla niego usługi doradcze w zakresie pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania jego kolejnych pomysłów na rozwój.

Nasza pierwsza współpraca z firmą Miloni, oparta została o sporządzenie dokumentacji konkursowej, w ramach konkursu „Design dla przedsiębiorców”. Dla tych z Was, który nie wiedzą czego dotyczył ten konkurs, wyjaśniamy: w jego ramach firmy należące do sektora MŚP mogły pozyskać do 85% wartości dofinansowania na usługi dotyczące profesjonalnego procesu wzorniczego oraz realizację inwestycji. Firma Miloni pozyskała więc dofinansowanie na wdrożeniu na rynek nowych produktów w postaci: stołu rozkładanego na cokole oraz biurka modułowego z systemem regałów biurowych, wykonanych przez profesjonalnych projektantów i charakteryzujących się autorskim wzorem. W ramach projektu o wartości ponad 1,6 miliona złotych firma zleciła zewnętrznemu podmiotowi przeprowadzenie profesjonalnego procesu projektowego, w tym wstępnego audytu, stworzenie strategii działań i opracowanie prototypu nowych produktów, a także przeprowadzenie na nich testów. Następnie dzięki dofinansowaniu zakupiono środki trwale, które umożliwiły uruchomienie produkcji zaprojektowanych mebli. Wspomagaliśmy naszego klienta na całym etapie realizacji projektu.

„Przeprowadziliśmy dla firmy Miloni cały proces aplikowania o dofinansowanie w ramach konkursu Design dla przedsiębiorców. Omówiliśmy główne założenia projektu, opracowaliśmy diagnozę. Wspomagaliśmy firmę również na etapie opracowywania załączników do umowy o dofinansowanie i oczywiście na etapie rozliczania projektu. Dzięki temu obecnie firma Miloni może prezentować w swojej ofercie nowe, autorskie pod względem wzorniczym meble. Po zrealizowaniu tego projektu zaproponowaliśmy firmie Miloni udział w kolejnym konkursie: Go To Brand, w wyniku którego firma będzie mogła zaprezentować swoją ofertę za granicą” – Katarzyna Oliwa, Starszy Specjalista ds. dotacji w Elpartners Sp. z o.o.

Foto: MILONI
Foto: MILONI

Wspomniany powyżej, kolejny projekt firmy Miloni realizowany w ramach konkursu Go To Brand, obejmuje podjęcie działań eksportowych na rynku niemieckim oraz USA. W tym celu w projekcie realizowane będą działania informacyjno-promocyjne, wyjazdy na imprezy targowo-wystawiennicze w charakterze wystawcy oraz misja gospodarcza. Koszt projektu to 285 tys. złotych, a jego dofinansowanie opiewa na kwotę 214 tys. złotych. Projekt ten obecnie jest na etapie realizacji.

Więcej na temat oferty naszego klienta można dowidzieć się pod poniższymi linkami:

https://www.miloni.pl/

https://tiny.pl/wmw3w

My tymczasem nie spoczywamy na laurach i już w najbliższej przyszłości zaprezentujemy naszemu klientowi kolejny konkurs, na którego ogłoszenie czekamy. Chodzi o dotacje pod nazwą Robogrant. Konkurs ten skierowany będzie tylko i wyłącznie do firm działających w branży meblarskiej.  W jego wyniku będzie można pozyskać nawet 850 tys. złotych na robotyzacje przedsiębiorstwa, w tym zakup robotów przemysłowych, manipulatorów, a także pozostałych urządzeń peryferyjnych niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania.  Tego typu konkursy przewidziane będą również w ramach nowej perspektywy finansowej z UE na lata 2021-2027.

Jak pozyskać dofinansowanie unijne tak jak zrobiła to firma MILONI?

To proste! Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci opracować plan projektu, ponadto przygotować wszystkie potrzebne dokumenty i napisać wniosek. Nasza firma specjalizuje się w kompleksowym pozyskiwaniu funduszy unijnych i ma duże doświadczenie we wspieraniu firm w rozwoju.