Skip links

Przychodzi startup do… czyli o najciekawszych imprezach dla startupowców.

Każdego roku w naszym kraju odbywają się spotkania i konferencje dla tych, którzy poszukują wiedzy, innowacji, chcą nawiązywać nowe znajomości biznesowe lub znaleźć swojego Anioła Biznesu. Dla tych wszystkich osób przygotowaliśmy krótki przegląd najważniejszych konferencji w Polsce na których nie może Was zabraknąć. A więc…zaczynamy!

Wolves Summit

Jest międzynarodową konferencją dla inwestorów, startapów, programistów i przedstawicieli firm i korporacji. Podczas każdej edycji można posłuchać inspirujących wystąpień i prezentacji prelegentów pochodzących z całego świata. Dodatkowo uczestnicy mogą wziąć udział w specjalnym konkursie dla startupów tzw. „The Great Pitch”, gdzie nagrody (najczęściej finansowe) są naprawdę imponujące – podczas dotychczasowych sześciu edycji organizatorzy przeznaczyli na nie już 350 tysięcy dolarów. Jest to nie tylko wspaniała okazja do pokazania szerszej publiczności swojego pomysłu, ale również pozyskanie środków. Co ważne, biorąc udział w konkursie można sprawdzić się przed gronem prawdziwych inwestorów, co bez względu na rezultat, już samo w sobie, jest ciekawą przygodą. Podczas eventu odbywają się także tzw. speed dates z inwestorami, dodatkowo w przestrzeniach konferencyjnych wyznaczone są specjalne strefy networkingowe, ułatwiające wymianę kontaktów. Jadąc na przyszłoroczny Wolves Summit zabierzcie koniecznie świeżą porcję wizytówek, ponieważ tam, rozchodzą się one jak przysłowiowe świeże bułeczki. Najbliższa, siódma już edycja odbędzie się 10-11 kwietnie 2018 w Warszawie.

Infoshare

Kolejna konferencja została okrzyknięta największą konferencją IT w Europie Środkowo – Wschodniej. Skupia pasjonatów technologii, nowych mediów  i startupów. Podczas każdej edycji odbywają się wystąpienia prelegentów z całego świata w kilku ścieżkach tematycznych oraz specjalistyczne warsztaty w których udział, każdego roku, bierze ok. 5000 uczestników. Nieodłącznym elementem podczas każdego Infoshare jest Startup Zone, czyli przestrzeń dla startupów na której można zaprezentować swoją działalność przed inwestorami, wziąć udział w konkursach oraz spotkać partnerów biznesowych. Na kolejną edycję przyjdzie nam odrobinę poczekać ponieważ odbędzie się ona 22-23 maja w Gdańsku. 

European Startup Days

Kolejna impreza jest bardzo podobna do poprzednich, odbywa się ona w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Na konferencje tłumnie przybywają przedstawiciele środowiska startupów, którzy mają szansę poznać przedstawicieli programów akceleracyjnych oraz wielu inwestorów. Sam event, to nie tylko wymiana kontaktów i wystąpienia, ale również prezentacje nowoczesnych urządzeń, aplikacji i technologii. Kolejna edycja odbędzie się wiosną, 14-16 maja 2018r. w Katowicach.

Impact

To z reguły dwie konferencje w roku. Pierwsza z nich odbyła się wiosną, na przełomie maja i czerwca w Krakowie i w całości była poświęcona gospodarce, przez dwa dni odbywały się liczne prezentacje i warsztaty dla małego i dużego biznesu. Elpartners także uczestniczył w evencie, a  naszą fotorelację przedstawialiśmy Wam na naszym funpage.  Kolejna konferencja w ramach Impact, w tym roku, jeszcze przed nami, odbędzie się ona w dniach 6-7 grudnia w Katowicach. W całości poświęcona będzie finansom i przyszłości branży fintech. Jeśli chcecie dowiedzieć się w jaki sposób pozyskać środki na prowadzenie swojej działalności, wybierzcie się na to spotkanie. My także tam będziemy dlatego gwarantujemy, że oprócz inspirujących wykładów ciekawych prelegentów, będziecie mogli dowiedzieć o wielu możliwościach znalezienia finansowania dla Waszej działalności.

Bitspiration

Ten event stanowi prawdziwe źródło wiedzy i inspiracji dla przedstawicieli środowiska startupów. Uczestnicy konferencji wychodzą z porcją pełną praktycznej wiedzy o sprzedaży, marketingu i strategii. Co najważniejsze wiedzą dzielą się sami praktycy, dlatego nie ma mowy o nudnych wykładach. W tym roku konferencja odbyła się w Krakowie. Już czekamy na kolejną edycję.

Kongres 590

A na koniec zostawiliśmy wydarzenie, które będzie miało miejsce jeszcze w tym roku i my także na nim będziemy. Kongres 590 odbędzie się w  16 i 17 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego – G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa. Określany jest jako najważniejsze wydarzenie gospodarcze tego roku, bo to właśnie wtedy spotkają się przedstawiciele wszystkich sektorów polskich firm, od mikro przedsiębiorców po duże spółki giełdowe. Przez dwa dni będzie można wysłuchać prezentacji z całego świata, wymienić się kontaktami, a także nawiązać nowe znajomości biznesowe.

A jeśli nie chcecie czekać na „duże” konferencje, zawsze możecie spróbować znaleźć „coś dla siebie” w swoim mieście. Szukajcie startupowych śniadań, spotkań Geek Girls Carots, czy konferencji TED. Pamiętajcie też o startup weekend – imprezie odbywającej się w każdym, większymi mieście w Polsce, którego forma raczej przypomina warsztaty niż konferencję. Uczestnicy eventu mają za zadanie w ciągu zaledwie 54 godzin zbudować nowy startup, dlatego emocje, nowe kontakty i dobra zabawa gwarantowane. Dołączajcie też do grup tematycznych na Facebooku, poszukujcie pomysłów i nawiązujcie znajomości, bo nigdy nie wiadomo, który z kontaktów przyniesie Wam szczęście.