Skip links

Nawet 5 milionów złotych dofinansowania na wdrażanie innowacyjności produktowej i procesowej na terenie Wielkopolski

Przedsiębiorcy z Wielkopolski mają czas do 28 września na składanie projektów związanych z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w ramach naboru 1.5.2, związanego ze wzmocnieniem konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Jak można przeczytać na stronie WRPO 2014-2020: Wsparciem w ramach konkursu zostaną objęte wysoko innowacyjne projekty (wdrażające innowacje procesowe, produktowe, nietechnologiczne) poprzez inwestycje w środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne. Wsparcie sektora będzie uwzględniać podniesienie poziomu innowacyjności, eko-innowacje, czy zastosowanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Dla kogo dofinansowanie?

Dofinansowanie skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa Wielkopolskiego. Ważne, aby projekt wpisywał się w inteligentne specjalizacje oraz aby innowacyjne rozwiązania były stosowane w skali świata nie dłużej niż 5 lat. Istnieje wtedy możliwość jak największego zmaksymalizowania szans na dotacje – wskazuje właściciel ElPartners, Piotr Wanicki. Dodaje również, że: Ważnym warunkiem potwierdzającym ten stan rzeczy, jest konieczność dołączenia do wniosku o dofinansowanie opinii o innowacyjności.

Fundusze

Przewidziany w konkursie poziom dofinansowania dla mikro i małych przedsiębiorstw plasuje się na poziomie 45% kosztów kwalifikowalnych. W przypadku przedsiębiorstw średnich, jest on nieco niższy, wynosi on bowiem 35%. Minimalna wartość dofinansowania to 50 tys. złotych, z kolei maksymalna kwota na jaką mogą liczyć zainteresowane firmy to 5 milionów złotych. Cała alokacja przeznaczona na konkurs obejmuje 90 milionów złotych.

Zasady składania wniosków:

Wnioski o dofinansowanie rozpatrywane są przez Urząd Marszałkowski i należy złożyć je do 28 września br. Nasza firma oferuje pomoc w przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów wraz z załącznikami. Pomagamy przedsiębiorcom przejść przez cały proces aplikacji o środki unijne, tak aby ich projekty uzyskały dofinansowanie. Wspieramy naszych klientów m.in. przy współpracy z bankami podczas starań o finansowanie, załatwiamy formalności z uczelniami w celu uzyskania opinii o innowacyjności i to z dużymi, jak do tej pory, sukcesami. – mówi Piotr Wanicki. Udało nam się wygrać spore środki dla firmy Grafor z Lubonia, w ramach naboru 1.5.3. WRPO, związanego ze wzrostem efektywności energetycznej przedsiębiorstw? – dodaje Mira Michalska-Rak, specjalista ds. dotacji w firmie  ElPartners.

 

Zapytaliśmy właściciela firmy Grafor, Pana Jacka Tomkiewicza, o jego wrażenia ze współpracy z firmą ElPartners: Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy ElPartners. Pani Mira Michalska-Rak i Piotr Wanicki to bardzo profesjonalny zespół doradców, który bezproblemowo przeprowadził nasz projekt przez nabór, co ostatecznie pozwoliło na uzyskanie przez nas dużej kwoty dofinansowania. Dzięki temu nasza firma wymieniła maszyny na bardziej energooszczędne, przeprowadziła termomodernizację obiektów i zakupiła panele fotowoltaiczne w celu produkcji energii elektrycznej na nasze własne potrzeby. Z pełną świadomością mogę polecić usługi firmy ElPartners w zakresie pomocy przy ubieganiu się o dotacje unijne – powiedział.

 

Piotr Wanicki dodaje: Kolejnym przykładem firmy, z województwa wielkopolskiego, która nam zaufała, jest przedsiębiorstwo Grocar z Przeźmierowa k. Poznania. Firma ta otrzymała dotacje z naboru 1.5.2. zgłaszając się do nas o pomoc w rozliczeniu projektu. Właściciel firmy, Pan Włodzimierz Grobelny, jest bardzo zadowolony z przebiegu współpracy z firmą ElPartners i poleca wzięcie udziału w naborze 1.5.2.: Mam bardzo pozytywne odczucia po udziale w naborze 1.5.2. i wszystkim niezdecydowanym polecam spróbować swoich sił. Dodatkowo muszę pochwalić firmę ElPartners, która pomogła mi w rozliczeniu projektu. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem i rzetelnością podczas naszej współpracy. Jestem bardzo zadowolony, że wybrałem właśnie ich. Z pewnością jeszcze skorzystam z ich usług. – powiedział właściciel firmy, Włodzimierz Grobelny.

 

Na koniec dodamy, że należy pamiętać, że przygotowanie wniosku trwa od 2 do 3 tygodni, w zależności od stopnia przygotowania przedsiębiorstwa. Warto więc jak najwcześniej rozpocząć cały proces, tak aby przygotowana dokumentacja spełniła nasze oczekiwania. W tym celu polecamy skorzystać ze współpracy z zaufanym partnerem, takim jak firma ElPartners.