Skip links

DESIGN DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa łączy się z wieloma wyzwaniami. Wciąż rosnąca na rynku konkurencja i pojawiające się nowe technologie nie pozwalają spać spokojnie i wymagają od przedsiębiorców dostosowywania się do zmieniającego się dynamicznie rynku. Chcąc być krok przed innymi należy szukać nowoczesnych rozwiązań oraz osób, które pomogą nam je wdrożyć.

KTO I O JAKIE DOFINANSOWANIE MOŻE SIĘ UBIEGAĆ?

Jeśli jesteś mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą* prowadzącym działalność produkcyjną  wymagającą podążania za trendami designerskimi, takim jak m.in. producentem mebli, projektantem odzieży, producentem obuwia czy też akcesoriów do laptopów i telefonów, możesz skorzystać z dofinansowania, które oferuje profesjonalną pomoc projektanta. Pomoże Ci on w sprawdzeniu potencjału wzorniczego firmy oraz zaproponuje i opracuje funkcjonalne rozwiązania produktowe wraz z optymalną technologią ich wytworzenia. Program DESIGN DLA PRZEDSIĘBIORCÓW umożliwia również dofinansowanie inwestycji, która pozwoli wprowadzić Twoje produkty bądź usługi na rynek.

JAKI JEST CEL DOFINANSOWANIA I NA CO MOŻNA JE UZYSKAĆ?

Konkurs ma na celu sfinansowanie profesjonalnego procesu projektowego oraz niezbędnej inwestycji, dzięki którym wdrożysz nowy, ulepszony wyrób bądź usługę.

Dofinansowanie możesz uzyskać na usługi profesjonalnego procesu wzorniczego m.in. usługi audytu wzorniczego i otoczenia rynkowego, usługi przygotowania strategii opracowania nowego projektu wzorniczego, czy usługi prototypowania i testów, oraz na realizację inwestycji, czyli zakup środków trwałych oraz patentów, licencji i know how, które mają pomóc w tym, aby produkt mógł ujrzeć światło dzienne. Przykładowo producent odzieży chce wprowadzić do oferty nową kolekcję ubrań. Dzięki dofinansowaniu nawiązuje on współpracę z projektantem, który pomaga w opracowaniu założeń nowego produktu, zaprojektowaniu i wykonaniu prototypu. W razie potrzeby wprowadza do niego poprawki i docelowo stwarza prototyp ostatecznego produktu.

JAK WYSOKIE DOFINANSOWANIE MOŻNA UZYSKAĆ?

Wysokość dofinansowania na część inwestycyjną uzależniona jest od rodzaju firmy i lokalizacji realizacji projektu. Część projektowa dofinansowana jest zawsze w 85%.

Procentowy udział dofinansowania obrazuje poniższa mapa. Oprócz podanych poziomów wsparcia możesz liczyć także na premie w wysokości dodatkowych 20%, jeśli prowadzisz mikro bądź małe przedsiębiorstwo. W przypadku prowadzenia średniego przedsiębiorstwa będzie to premia w wysokości 10% .

Spójrzmy na poziom dofinansowania na konkretnym przykładzie. Jeśli prowadzisz małe przedsiębiorstwo produkujące meble na terenie województwa łódzkiego, to możesz otrzymać dofinansowanie na opracowanie projektu wzorniczego wraz z produkcją prototypu, a następnie na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do produkcji tych mebli w wysokości do 55% wartości projektu.

JAKIE SĄ WARUNKI UZYSKANIA DOFINANSOWANIA DESIGN DLA PRZEDSIĘBIORCÓW?

Wartość kosztów kwalifikowanych projektu objętego dofinansowaniem musi zawierać się między 60 000 PLN a 1 500 000 PLN. Maksymalna wartość części projektowej, na którą możesz otrzymać dofinansowanie to 500 tys. zł. Oznacza to, że wartość dofinansowania dla takiego projektu wyniesie 425 tys. zł. W przypadku części inwestycyjnej maksymalna wartość projektu może wynieść do 1 mln. zł. Wówczas  przy maksymalnej stawce 55% można otrzymać 550 tys. zł dofinansowania. Zatem sumaryczna maksymalna wartość dofinansowania może wynieść nawet 925 tys. zł.

Przy realizacji projektu należy pamiętać o wkładzie własnym, który wynosić musi min. 15% wartości projektu.

Wnioski o uzyskanie dofinansowania można składać od 4 marca do 31 maja br.

Wszystkich zainteresowanych dofinansowaniem zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Doradzą oni  jaką dokumentację należy przygotować, aby ubiegać się o środki z tego naboru.

Zapraszamy także do odwiedzenia naszych social mediów.

 

* Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność gospodarczą na terytorium Polski poza Polską Wschodnią (tj. województwami: lubelskim, podlaskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim).